W jaki sposób radzić sobie z trudnym współpracownikiem?

Zantac tabletki powlekane 150 to lek wyprodukowany przez naszą firmę specjalnie na potrzeby naszych klientów

Środowisko, w którym pracujemy nie zawsze odpowiada wszystkim naszym wymaganiom. Tyczy się to zwłaszcza relacji międzyludzkich – złe relacje z szefem, czy współpracownikami mogą zepsuć nawet najlepiej zapowiadający się dzień. Zatem – w jaki sposób naprawić nasze relacje i co robić w przypadku pojawiających się kłopotów?

 1. Idź do działu personalnego firmy

  Niezależnie od tego, czy w firmie działa cały dział HR zajmujący się kadrami i prawami pracowniczymi, czy też jest to tylko jedna osoba, powinieneś udać się do niej i wyrazić, co Ciebie trapi. Nie odnoś się jednak bezpośrednio do osoby (Pan X wkurza mnie nieziemsko!), co raczej do określonych zachowań (np. Nie lubię, kiedy Pan X stoi nade mną i komentują moją pracę). W ten sposób atakujemy nie osobę, co raczej określone zachowanie.

 2. Powiedz pewne rzeczy wprost

  Następnym razem, gdy twój Koszmar wykona nieprzewidziany manewr, bezpośrednio odpowiedz na jego zachowanie. Być może za pierwszym razem Twoje prośby nie odniosą skutku, ale ich powtarzanie (zwłaszcza na forum) z całą pewnością wywoła jakąś reakcję.

 3. Strategia unikowa

  Jeżeli z jakichś powodów, wyżej wymienionych problemów nie da się rozwiązać, być może powinieneś robić wszystko, by unikać określonej osoby. Jeżeli twój Koszmar nieprzyjemnie pachnie, przesiądź się, jeżeli spotykasz nieprzyjemną osobę na firmowej stołówce, korzystaj raczej z pobliskiego baru.

 4. Znajdź sobie nową pracę

  Jeżeli porozmawiałeś już ze swoim przełożonym, działem HR, próbowałeś dosłownie wszystkiego i nie odniosło to oczekiwanego skutku powinieneś rozglądać się za inną pracą. Tkwienie w miejscu, które nie zaspokaja twoich ambicji i powoduje, że codziennie czujesz się gorzej na samą myśl o tym, że musisz iść do pracy nie ma sensu! Pamiętaj, że jeżeli Ty tego nie zrobisz, nikt inny tego nie wykona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *