Pesymizm a optymizm

Aerosonit ulotka żółtaczka typu b to nie wyrok - zaszczep się

Na pewno znasz osoby, które zwykle chodzą uśmiechnięte i charakteryzują się pozytywnym myśleniem. A może sam jesteś człowiekiem, który odbiera pojawiające się na drodze trudności jako „pouczające doświadczenia”? Jeżeli jesteś bystrym obserwatorem z pewnością zauważyłeś, że tym ludziom zwykle powodzi się znacznie lepiej niż malkontentom narzekającym na wszystko i wszystkich. Teraz możesz także dowiedzieć się, że twoje przypuszczenia potwierdzają wyniki badań opracowanych przez największe ośrodki naukowe w Stanach Zjednoczonych.

Korzyści z bycia optymistą:

  • Lepszy stan zdrowia – bycie pesymistą oznacza większego prawdopodobieństwo zarażenia chorobami zakaźnymi, kiepskiego stanu zdrowia i wcześniejszej śmierci

  • Więcej osiągnięć – zespoły, w których panuje lepsza atmosfera i optymizm znacznie częściej wygrywają swoje mecze niż inni. Co więcej pesymistyczne przekonania dotyczące świata i innych prowadzą do gorszych wyników sportowych.

  • Wytrwałość – optymiści nie poddają się tak łatwo jak pesymiści w drodze do celu. Niektórzy multimilionerzy kilkukrotnie zbankrutowali nim odnieśli sukces.

  • Zdrowie emocjonalne – w przypadku pacjentów depresyjnych badania wykazały, że 12 tygodni intensywnej terapii poznawczej działa znacznie lepiej niż wszelkiego rodzaju farmaceutyki.

  • Długowieczność – wiele badań wskazuje na to, że optymizm pozytywnie wpływa na prowadzoną terapię i długość życia.

  • Mniej stresu – optymiści doświadczają także znacznie mniej stresu od pesymistów. Optymiści zwykle wierzą w siebie i swoje umiejętności – widzą negatywne wydarzenia jako drobne przeszkody na drodze do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *