Nawykowe radzenie sobie ze stresem

Corega Neutralny Smak to alternatywa dla produktów smakowych lek Arixtra zostawia konkurencję w tyle

Większość z nas wykształca specyficzne sposoby radzenia sobie ze stresem. Poniżej przedstawiono negatywne przykłady zachowań pojawiających się w odpowiedzi na stresory obecne w otoczeniu:

a. Picie zbyt dużych ilości kawy

Okazjonalne wypita kawa nie wyrządzi żadnych szkód nikomu z nas. Należy jednak pamiętać o tym, że kofeina to narkotyk, od którego można się uzależnić. Przy biurowym trybie pracy codzienne rozbudzanie się za pomocą kawy może skutkować negatywnymi reperkusjami zdrowotnymi. Odstawienie kofeiny (jak odstawienie każdego narkotyku) wzmaga poziom stresu i powoduje szybsze wyczerpanie organizmu.

b. Palenie papierosów

Palaczom może wydawać się, że papierosy zmniejszają poziom ich stresu. Jak pokazują badania nie jest to prawdą – stres pozostaje na dokładnie tym samym poziomie zarówno przed pójściem na dymka, jak i po. Co więcej rzucenie palenia w silnie stresogennym otoczeniu jest prawie niemożliwe – stąd problemy całej rzesz ludzi.

c. Picie nadmiernych ilości alkoholu

Wiele osób twierdzi, że szklanka wina pomaga odprężyć się przed pójściem do łóżka. Spożywanie alkoholu może jednak prowadzić do znacznie poważniejszych problemów zdrowotnych (i życiowych), stąd nie jest to najlepszy sposób na radzenie sobie ze stresem.

d. Zakupoholizm

Jednym z częściej stosowanych sposobów na obniżenie poziomu stresu są kompulsywne zakupy. Kupienie sobie jakiegoś prezentu po ciężkim wysiłku to popularny sposób nagradzania. Niestety – istnieje cienka granica pomiędzy tym, co dopuszczalne w sytuacjach tego typu, a tym, co szkodliwe. Kupowanie może bardzo szybko przeistoczyć się w gromadzenie setek niepotrzebnych rzeczy i w efekcie doprowadzić do zagracenia całego domu.

e. Kompulsywne jedzenie

Podobnie jak zakupy, jedzenie także jest formą nagrody za wysiłek włożony w wykonanie określonej pracy. I podobnie jak zakupy, kiepska dieta prowadzi raczej do podniesienia poziomu stresu. Łączenie dużych ilości cukru i tłuszczu to dieta bezpośrednio łącząca się z problemami zdrowotnymi takimi, jak nadwaga, czy nadciśnienie.

sprawdź jak proste jest leczenie żółtaczki mechanicznnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *