Gniew

Sensodyne płyn wybielający dostępny w każdej aptece żółtaczka choroba zakaźna

Stres i gniew bardzo często idą ze sobą w parze – są reakcją na określone warunki zewnętrzne odbierane przez podmiot jako zagrażające. Zarówno gniew, jak i stres prócz komponentu fizjologicznego, mają także komponent psychologiczny:

 • Procesy poznawcze wpływają na stres i gniew

  Niektóre wydarzenia prowadzą do zwiększenia napięcia u większości osób. Na przykład typowa sytuacja z wielkiego miasta – korek w drodze do pracy, pewnie spowoduje skok ciśnienia u większości z nas.

 • Cechy niektórych osób bardziej narażają je na stres i sprawiają, że szybciej wpadają one w gniew

  Cechy osobowości niektórych osób sprawiają, że są one zdecydowanie bardziej narażone na stres i szybciej wpadają w gniew. Niska tolerancja na wszelkiego rodzaju frustracje, brak akceptacji dla zmian, a nawet zwykła spostrzegawczość wiążą się ze zwiększonym poziomem stresu.

 • Niektóre postawy przyczyniają się do powstania gniewu i stresu

  Utrwalone schematy poznawcze można oczywiście zmienić za pomocą podejmowanych działań. Niektórzy ludzie (wszyscy takich znamy) w sposób nawykowy negatywnie myślą o otaczającej rzeczywistości, co może skutkować zwiększeniem poziomu stresu.

 • Ważny jest nie tyle stres, co raczej sposoby radzenia sobie z nim

  Stres i gniew to normalne zjawiska przydarzające się niemal każdemu z nas. Sposób, w jaki radzimy sobie ze stresem może przesądzić o naszym zdrowiu lub chorobie. Takie sposoby zachowania, jak oddychanie, ćwiczenia i inne mechanizmy radzenia sobie mogą ograniczyć ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, czy zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca.

Related Articles

Zostaw komentarz

© 2019 Zarządzanie stresem. Wszystkie prawa zastrzeżone.