Sensodyne płyn wybielający dostępny w każdej aptece żółtaczka choroba zakaźna

Stres i gniew bardzo często idą ze sobą w parze – są reakcją na określone warunki zewnętrzne odbierane przez podmiot jako zagrażające. Zarówno gniew, jak i stres prócz komponentu fizjologicznego, mają także komponent psychologiczny:

 • Procesy poznawcze wpływają na stres i gniew

  Niektóre wydarzenia prowadzą do zwiększenia napięcia u większości osób. Na przykład typowa sytuacja z wielkiego miasta – korek w drodze do pracy, pewnie spowoduje skok ciśnienia u większości z nas.

 • Cechy niektórych osób bardziej narażają je na stres i sprawiają, że szybciej wpadają one w gniew

  Cechy osobowości niektórych osób sprawiają, że są one zdecydowanie bardziej narażone na stres i szybciej wpadają w gniew. Niska tolerancja na wszelkiego rodzaju frustracje, brak akceptacji dla zmian, a nawet zwykła spostrzegawczość wiążą się ze zwiększonym poziomem stresu.

 • Niektóre postawy przyczyniają się do powstania gniewu i stresu

  Utrwalone schematy poznawcze można oczywiście zmienić za pomocą podejmowanych działań. Niektórzy ludzie (wszyscy takich znamy) w sposób nawykowy negatywnie myślą o otaczającej rzeczywistości, co może skutkować zwiększeniem poziomu stresu.

 • Ważny jest nie tyle stres, co raczej sposoby radzenia sobie z nim

  Stres i gniew to normalne zjawiska przydarzające się niemal każdemu z nas. Sposób, w jaki radzimy sobie ze stresem może przesądzić o naszym zdrowiu lub chorobie. Takie sposoby zachowania, jak oddychanie, ćwiczenia i inne mechanizmy radzenia sobie mogą ograniczyć ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, czy zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *